Tento vysokokvalitný rad 30mm puškohľadov európskeho štýlu bol prvýkrat predstavený už v roku 2007. Firma Hawke Optics zohľadnila všetky pozitívne postrehy od strelcov  poľovníkov z celého sveta a je hrdá, že môže predstaviť novú vylepšenú verziu puškohľadu Endurance 30 IR - teraz s vylepšeným zorným poľom, fantastickým optickým výkonom a zdokonaleným osvetlením zámernej osnovy.

Pevné 30 mm jednodielne hliníkové telo v neodrážajúcom sa matno čiernom prevedení na zamedzenie neželaných odrazov.

30 mm fully multi coated (plne mnohovrstevná) optika má upravenú kvalitu šošoviek. Vysoká pozornosť bola venovaná prenosu svetla a farby ako i vnútorným odrazom, ktoré boli eliminované na absolútne minimum. Toto všetko umožní poľovníkom a strelcom jasnejší a čistejší obraz s vylepšeným zachytením svetla pri nízkej viditeľnosti.

Optika sa teraz môže pochváliť širším zorným poľom o viac ako 5% než predchádzajúci model.

V skle vyleptaná L4 Dot zámerná osnova s jemnou stredovou bodkou obsahuje 11 stupňov nastavenia intenzity osvetlenia. Stredová bodka je červená pri osvietení a čierna pri vypnutí. Nastavenie osvetlenia je umiestnené nižšie, aby sa zabránilo oslneniu a následnej strate cieľa. Napájaný jednou CR2032 batériou.

Zaostrenie zámernej osnovy sa vykonáva krúžkom na okuláre. Tento krúžok je pogumovaný na lepšie ovládanie.

Vežišky majú presné 1/4 MOA kliky a sú vynulovateľné. Každá vežiška je chránená po nastavení krytkou umiestnenou na vrchu vežičky.

Pod vežičkami je umiestnená spätná pružina tubusu, ktorá zabezpečuje maximálnu spoľahlivosť a stabilitu nastavenia zámernej osnovy aj pri výkonnej zbrani.

Pri výrobe je puškohľad zapečatený použitím vysokokvalitných tesniacich O-krúžkov a napustený dusíkom na vytvorenie vysokej odolnosti proti vlhkosti, čo zabezpečí nepotrebnosť servisu niekoľko rokov. Každý z Endurance 30 IR má garanciu odolnosti od výrobcu Hawke proti vode, zahmlievaniu a nárazom. Endurance 30 IR sú dodávané s krytkami šošoviek v tvrdom ochrannom kufríku.

Hawke Optics poskytuje 10 ročnú záruku.

  • Vylepšená optika 30 mm - fully multi coated (plne mnohovrstvená) má upravenú kvalitu šošoviek. Vysoká pozornosť bola venovaná prenosu svetla a farby ako i vnútorným odrazom, ktoré boli eliminované na absolútne minimum.

 

Zväčšenie: 2,5 - 10x

Zorné pole: 11,7 - 3 m/100m

Očný reliéf: 100 - 110 mm

Priemer tubusu: 30 mm

Dĺžka: 371 mm

Hmotnosť: 760 g

There are no reviews for this product.

Write a review

Note: HTML is not translated!
   Bad           Good
Captcha

Hawke Endurance 30 IR 2,5-10x56 L4 Dot IR

  • 439,00€

  • Ex Tax:365,83€

Tags: HK3346