• Fomei 20-60x85 FOREMAN PRO ED DF HTC/DEC

Jednooký ZOOM ďalekohľad plnený suchým dusíkom. Vodeodolný, prachuvzdorný, odolný proti oroseniu. Pogumované telo, celosklenená ED optika, ED šošovky s HTC povrchovou úpravou, hranol BaK4 s povrchom DEC. Prstencová objímka zo statívovým závitom umožňuje ľahké pripevnenie ďalekohľadu na statív. (statív nieje súčasťou balenia) Spoting Scope je dodávaný vrátane praktického púzdra, ktoré chráni zariadenie pred poškodením a poveternostným podmienkam. Púzdro je vyrobené tak, aby mohlo chrániť ďalekohľad aj pri pozorovaní.

Čo je ED (Extra-low dispersion) technológia? V konštrukcii objektívov sa s výhodou využíva tzv. ED sklá (Extra-low dispersion). ED sklá sú materiály s veľmi malou disperziou. Pri prechode svetla ľubovoľným materiálom dochádza k jeho lomu pod uhlom, ktorý je úmerný vlastnostiam optického materiálu (indexu lomu). Vzhľadom k tomu, že index lomu materiálu sa mení pre rôzne vlnové dĺžky dopadajúceho žiarenia, dochádza pri prechode bieleho svetla materiálom k jeho rozkladu na spektrum. Biely obraz je tak rozložený na sadu farebných obrazov, ktoré majú rôznu veľkosť a polohu zaostrenia. Nieje teda ideálne možné zaostriť obraz bez farebného, "dúhového", lemovania, ktoré má tak zásadný vplyv na svetelnosť a hranovú ostrosť objektívu. Niektorí výrobcovia (teraz aj FOMEI) využívajú pri konštrukcii objektívov materiály s extrémne malou disperziou (ED skla), t.j. závislosti indexu lomu na vlnovej dĺžke. Vďaka tomu sa darí minimalizovať farebnú vadu a dosiahnuť prakticky ideálneho zobrazenia, svetelnosti a hranovej ostrosti obrazu. Každý sklenený element optickej sústavy tohto ďalekohľadu Fomei je ošetrený špeciálnym mnohovrstveným povlakom, ktorý zabezpečuje dokonalú svetelnú priepustnosť ďalekohľadu.

 Na vrchole ponuky povrchových úprav sa nachádza HTC (High Trasmission Coating – pre úpravu šošoviek) a DEC (Dielectric Coating – pre úpravu hranolov). Tieto úpravy zabezpečujú až o 10% menší odraz svetla na povrchu sklenených elementov, čím umožňujú viac ako 90% priepustnosť svetla optikou ďalekohľadu. Ďalekohľady s týmito úpravami sú vhodné pre pozorovanie za zhoršených svetelných podmienok.

 

Meno Hodnota
Zvětšení 20 - 60
Průměr objektivu 85mm
Zorný úhel 1,1 - 2,4°
Zorné pole v 1000m 19 - 42m
Minimální ostřicí vzdálenost 5m
Relativní světelnost 2,02-18,6
Optický výstup 1,42-4,25mm
Sklo hranolu BaK4
Úprava čoček HTC/DEC
Dioptrická korekce -dpt
Stativový závit ano
Šířka 100mm
Délka 410mm
Hmotnost 1790g

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good
Captcha

Fomei 20-60x85 FOREMAN PRO ED DF HTC/DEC

  • Brand: Fomei
  • Product Code: OY2722
  • Availability: In Stock
  • 699,00€
  • 550,00€

  • Ex Tax: 458,33€

Related Products

Vortex Razor HD 27-60x85 (Angled)

Vortex Razor HD 27-60x85 (Angled)

Setting the standard in high-end optical technologies, precision craftsmanship and ultra-sleek funct..

1 800,00€

Ex Tax: 1 500,00€

Vector Binocular Tray Rest Mount

Vector Binocular Tray Rest Mount

1/4"-20 Thread Bushing Connection Fits Most Standard Photographic Tripods Tray Made of ABS Plas..

19,00€

Ex Tax: 15,83€

Tags: OY2722